Bluszcz pospolity -właściwości lecznicze


Fot. Materiały prasowe

Bluszcz pospolity

Jest to dość popularna roślina w naszych domach czy ogrodach. Nie każdy jednak wie jakie posiada ona wspaniałe właściwości lecznicze. Jest to roślina długo wieczna. Może żyć przez 200-300 lat i osiągać wysokość ok 20 m. Pozostaje zielony przez 365 dni w roku. Lubi miejsca zaciemnione  i wilgotne

Już Hipokrates, który jest nazywany „Ojcem medycyny” w IV – V wieku p.n.e propagował bluszcz jako roślinę leczniczą o silnym działaniu. Chociaż sam nie wiedział do końca jakie ma ona właściwości. W XVI wieku zaczęto obserwować działanie bluszczu na układ oddechowy. Dopiero w XIX wieku bluszcz został uznany jako lek na kaszel.

Sapominy

W liściach bluszczu znajdziemy taki składnik jak sapominy. To właśnie te substancje mają najmocniejszy wpływ na działanie bluszczu. Mają one działanie:

  • wykrztuśne
  • łagodzące kaszel
  • rozkurczowe

Ponadto badania naukowe pokazują skuteczne działanie sapomin na bakterie i wirusy.

Prospan®

Posiada naturalny skład w postaci wyciągu z liści bluszczu. Jedyny taki syrop w swojej kategorii. Ma potwierdzone działanie przez liczne badania naukowe. Jest bardzo bezpieczny, Może być stosowany u dzieci już powyżej pierwszego roku życia. Po konsultacji z lekarzem, może nawet wcześniej.

Doświadczenie

Nie używaliśmy go dużo razy ale od razu zasłużył na swoje uznanie w naszych oczach. Syropek ten pomógł Mai z kaszlem w mgnieniu oka. Jest bezpieczny i naturalny, Po podaniu już jednej łyżeczki kaszel zmienił się diametralnie a nawet można powiedzieć, ze ustał całkowicie.

Osobiście polecam, ale podkreślam również, że nie jest to reklama produktu, jak również jakakolwiek próba namawiania do stosowania leku na własną rękę. Przed każdym użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutom. Powyższy wpis ma charakter tylko i wyłącznie subiektywnego  przedstawienia opinii o danym produkcie, Jest to tylko i wyłącznie moja opinia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *