Idealny poranek?


Poranny ptaszek

Macie też tak, że to wasze dziecko wie najlepiej kiedy należy wstać ?

5 – 6 rano to zdecydowanie najlepsza pora na pobudkę. Kogut pieje, promyki słońca przebijają się przez zasłony w sypialni – to wymarzony poranek. Tylko dla kogo ? Co prawda poszła spać ok 19:30

Dzisiaj Maja pokazała nam jak ona to widzi. Pobudka 4:45. Czas na zabawę, śpiewanie i bicie starych po twarzy. Po kilku próbach usypiania na siłę, które nic nie dały, padliśmy z powrotem do spania a Maja musiała sobie poradzić sama. Jednak co chwile przypominając o sobie i swoich chęciach do zabawy. Próbowaliśmy butelki, lulania i śpiewania. Głośne i wyraźne protesty pokazały, że Majusia wcale o tym nie myśli i nie ma zamiaru wracać do spania w jakże piękny poranek. W sumie to aż taki piękny to on nie był no ale każdy ma swoje wyobrażenie. Widocznie Maja stwierdziła, że nie warto go przegapić.

Budziki ustawione na 7:00. Także skoro mają one za zadanie budzić człowieka to nie należy tego przegapić.

6:50Maja śpi.

Stwierdziła jednak, że mimo wszystko da sobie na luz dzisiaj i nie będzie zwracać uwagi na budzik. Mimo dzwonienia koło ucha, postanowiła go zignorować. Drzemka do 9:00 jej dobrze zrobi. Szkoda, że tylko ona ma taką możliwość.

Ja z żoną padnięci, bo od 2 godzin mimo usilnych prób spanie nasze wyglądało wręcz interwałowo. 5 min spania 5 min pilnowania co to mała wyprawia. Co prawda lubię interwały ale raczej nie w takiej formie. Wolę w terenie lub na bieżni. 

Czas do pracy, w której pasowałoby być w miarę trzeźwym na umyśle a więc wiaderko czarnej kawusi na początek dnia i lecimy. Chociaż, chyba z powodu jakże wspaniałego poranka i wczesnej pobudki, żona zamiast dolać mleko do kawy zalała młodą kapustę w garnuszku. Dobrze, że jej nie wypiła.

Nie jest to jakaś regularna pora wstawania naszego szkraba, ale czasami się zdarza, Mimo wszystko zazwyczaj budzik jest nam nie potrzebny bo 6-6:30 to jest już jej pora. Także nawet gdyby budzik nie był nastawiony, pewne mam że do pracy się nie spóźnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *