Mała recenzja aspiratorów


Aspirator – co to takiego ?

Aspirator jest wyrobem medycznym, który skutecznie i bezpiecznie usuwa wydzielinę z nosa niemowląt i dzieci, które nie są w stanie same wydmuchać nosa. Wydzielina nie pozwala na spokojne i prawidłowe oddychanie a co za tym idzie prawidłowe karmienie i spokojny sen. Prawidłowe udrożnienie noska zapobiega  infekcjom górnych i dolnych dróg oddechowych .

Do odkurzacza czy nie ?

Mamy do wyboru dwie opcje:
– z wkładaną końcówką do odkurzacza
– z końcówka do wciągania przez usta

Które lepsze ? Zależy…

Jeżeli masz odkurzacz z regulacją mocy to warto kupić z końcówką do odkurzacza lub z obiema końcówkami. Łatwiej odciągnąć wydzielinę za pomocą odkurzacza. Jest na pewno mocniejszy jak nasze płuca i nie potrzebujemy się przy tym męczyć. Jeżeli jednak twój odkurzacz ma tylko jeden zakres mocy to może on być zbyt mocny i cały ten proces dla dziecka będzie bardzo nie przyjemny.

 Który wybrać ?

Dzięki naszemu małemu koledze Felkowi, mieliśmy tę przyjemność aby przetestować już 3 aspiratory. Nie jednemu do trójki dzieci wystarcza jeden no ale siły wyższe spowodowały potrzebę zakupienie już aż trzech.

  • Pierwszy jaki trafił do nas był aspirator Sopelek 3

W zestawie posiada wtyczkę do odkurzacza i do ustnego odciągania wydzieliny co uważam za jedyny plus tego produktu. Końcówka do odkurzacza posiadała taki plastikowy dzydzel na rurkę który bardzo szybko pękł i powietrze przelatywało nie tędy co trzeba przez co nie ściągało dobrze powietrza. Ponadto posiada jednorazowe filtry z gąbki co nie jest zbytnio higieniczne. A gdy się skończą trzeba sobie samemu radzić.

CENA: Najtańsza cena na Ceneo.pl wynosi 20.69 zł

Osobiście NIE polecam

  • Drugi z kolei był aspirator firmy Nosko

W zestawie znajdziemy dwie wymienne końcówki do nosa dla dzieci do 6 miesięcy i powyżej. Szczególnie przydatne jak w naszym przypadku jedną zjadł Felek i była druga na zmianę, którą notabene też zjadł 🙂 Do zestawu dochodzi jeszcze szczoteczka, do dokładnego mycia końcówki. Co jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem niż filtry jednorazowe. Bardzo łatwo się myje aspirator i jest wielokrotnego użytku. Całość wykonana bardzo solidnie i gdyby nie Felek myślę, że jeszcze wytrzymałby następne dzieciaki.

CENA: Najtańsza cena na Ceneo.pl wynosi 21.90zł

POLECAM !

  • Trzeci trafił do nas apirator Stuffy

Duży, wyglądem sprawia wrażenie na solidnego co nie przekłada się na rzeczywistość. Końcówka zbudowana z kilku odrębnych części, które są tak luźne, że ciężko utrzymać całość w kupie bo się rozwala. Podczas przykładanie Mai do noska wszystko się rozlatuje.  Brak zamiennych końcówek i szczoteczki do czyszczenia końcówki. Ponadto jest najdroższy z całej trójki a jednak stawiałbym go na ostatnim miejscu.

CENA: najtańsza cena na allegro.pl wynosi 34.99 zł

 

Jeżeli nie macie nic sprawdzonego lub kupujecie pierwszy raz i dopiero się rozglądacie za czymś, zdecydowanie polecam Nosko. Bardzo łatwy w pielęgnacji, solidny, wytrzymały i niedrogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *