Kiedy urządzić pokoik dla dziecka ?


Jak przystało na tatusia…

Jak przystało na porządnego tatusia, pokoik dla Mai chciałem i zrobiłem sam (prawie, troszkę pomógł dziadek). Zacząłem go robić jeszcze długo przez narodzinami. Śpieszno mi było, żeby pomalować ściany, kupić meble i wszystko ładnie poukładać. Czy było to konieczne ?

Wyprawka

Nie ma co ukrywać, nasz bobas jeszcze zanim się urodzi nieźle potrafi opróżnić kieszenie. Cała wyprawka nie jest tania. Wózek, fotelik do samochodu, łóżeczko, ciuszki, pieluchy i wiele innych. Jest to kilka tysiaczków mniej na koncie. Do tego jak zabierzemy się za pokoik to będzie nie lada wydatek.

Mija rok

Za 10 dni mija roczek a Maja wczoraj zawitała pierwszy raz w swoim pokoju na dłużej niż 2 minuty i bawiła się w nim przez chwilę. Przez cały ten rok pokoik służył jedynie jako przechowalnia ciuchów dla małej i dekoracja do pokazania przyjaciołom jak to się urządziło pokój. Maja śpi z nami w sypialni, nawet nie w łóżeczku, które jak się okazało też było mało użytkowane, a z nami w łóżku. Czego oczywiście byłem wielkim przeciwnikiem ale argumenty żony o szybszym nakarmieniu bez potrzeby budzenia się wygrały. Co wspominając teraz sama w przyszłości nie powtórzy.

Masz czas

Tak więc świeżo upieczony, oczekujący tato – MASZ CZAS !
Nie ma się co śpieszyć – MASZ CZAS !
Nie jest to na tyle nagląca sprawa aby zajmować się tym pół roku przed urodzeniem dziecka – MASZ CZAS !
Zachowaj pieniądze na coś bardziej pożytecznego póki co – MASZ CZAS !

Znam takie osoby co dziecko do swojego pokoju przeprowadza się od rodziców dopiero gdy pojawia się drugie po 4-5 latach ! Także zrobienie pokoiku nie jest priorytetem w tym momencie, szczególnie jeżeli finanse ograniczają. Prawdopodobnie dziecko i tak w najbliższej przyszłości z niego nie skorzysta. Chyba, że twoje postanowienia się spełnią i rzeczywiście dziecko będzie szybko odseparowane co słyszałem, że nie zdarza się często.

 

A wy kiedy to zrobiliście albo kiedy macie zamiar?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *