Załóż bloga mówili…


Załóż bloga mówili…

… będzie super mówili…

A jak się okazało to nie takie proste. Oczywiście nie mówię tutaj o zrobieniu strony, wybraniu domeny i hostingu. To w tym wszystkim jest najmniejszym problemem. Całego bloga od podstaw zrobiłem sam (oczywiście na motywie z WordPress’a). Oprócz logo, które mam dzięki niezawodnemu Jarkowi z creatyvni.euBardzo mocno polecam ! Jak się okazało zrobienie prostego bloga na własne potrzeby nie było aż tak wielkim wyzwaniem jak myślałem. No ale to nie o tym ten post.. 

O założeniu bloga myślałem od pewnego czasu, prawie od narodzin córki. Byłem pewny co do nazwy bloga i szerokiej tematyki jakąś będę chciał opisywać. Po napisaniu kilku postów, pojawia się problem. Lekka pustka w głowie. O czym napisać żebyście byli zaciekawieni. Trochę o dziecku, trochę o sobie, następnie o jakichś tam finansach… Ok. Co dalej ?

Parentingowy czy osobisty ?

Na pewno chce pisać o wychowaniu, rozwoju i wszystkim co związane z dzieckiem. Pełno jest blogów wspaniałych Mam ale od ‚świadomych’ Tatusiów już mniej. Jest to jakby nie patrzeć często wychowanie od innej strony. niż można przeczytać na kobiecych blogach. Na pewno nie chce pisać specjalistycznych poradników odnośnie czegokolwiek. Chcę przedstawić świat taty własnymi słowami i doświadczeniami.

Ale nie jest to jedyny zakres tematyczny jaki będę chciał poruszyć na blogu. Jak już pisałem, sport i dietetyka to moje najmocniejsze zainteresowania. Łącząc je chce pokazać jak prowadzić ‚zdrowy lifestyle’ nie narzucając sobie bardzo dużego rygoru a osiągając zamierzone cele. Pokaże czasami zdjęcia z treningu lub jedzenia.

Następnie… ostatnimi czasy mocno interesuję się finansami osobistymi, budżetem domowym i różnymi formami oszczędzania i pomnażania pieniędzy. Nie na skale zarabiania milionów ale tak aby zrobić sobie swoje własne 500+. Po kilku ciekawych i przede wszystkim udanych transakcjach pokaże wam jak w prosty sposób można dołożyć do domowego budżetu parę stówek bez ruszania się z domu.

Podróże… mamy z żoną kilka planów na ten rok. Co się uda zrealizować to również będę chciał zamieszczać tutaj.
Planujemy:
– Lwów
– Budapeszt
– Chorwacja
– Teneryfa
– Mazury
– i kilka weekendów w bliższej okolicy

Jeżeli ktoś może się wypowiedzieć na temat tych kierunków i udzielić kilku wskazówek bardzo byłbym wdzięczny. Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

Poza tym studiuje, pracuje i muszę mieć czas wolny, Raz sam, raz z żoną, innym razem z dzieckiem lub znajomymi,

Odpowiadając: parentingowy czy osobisty ?

myślę, że to i to … 

Nie dam rady chyba tego oddzielić. Czas, pokaże. Już na starcie jest to jednak trudniejsze niż początkowo myślałem.

Na pewno będzie łatwiejsze jeżeli uzyskam od was jakiś odzew. Komentarze co jest ok, co poprawić lub czego nie robić. Zapraszam do dialogu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *